Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü

Nevzat İNANÇ

1969 yılında Van’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Van’da tamamladı. Yüksek Öğrenimini Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Ziraat Fakültesinde tamamlayarak Ziraat Mühendisi oldu.

Nevzat İNANÇ


Kimdir?

1969 yılında Van’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Van’da tamamladı. Yüksek Öğrenimini Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Ziraat Fakültesinde tamamlayarak Ziraat Mühendisi oldu. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Neler Yaptı?

1997 yılından itibaren kamuda görev yapmaya başlayan İNANÇ, memuriyet hayatına kısa bir süre öğretmen olarak başladıktan sonra, 1998 yılında Van Belediyesinde mühendis olarak göreve başladı. Sonrasında çeşitli birimlerde yöneticilik ve başkan danışmanlığı görevlerinde bulundu. Yürüttüğü bir takım projeler ile Belediyeye çeşitli ödüllerde kazandıran İnanç,

Gençlik yıllarında; (1983-1988) Vanspor altyapısında başlayıp, Vanspor amatör takımı ve amatör lisansla profesyonel takıma kadar süren futbolculuk dönemi sonrasında, Üniversite futbol takımı, 3.Lige terfi maçlarında ise Van Köy Hizmetleri Spor ve Van Telekom Sporda futbol oynamaya devam etti.

Ayrıca uzun yıllar amatör kulüplerde ve okul takımlarında hentbol ve masatenisi oynadı. 2005-2006 ve 2017-2018 yılların da iki dönem Belediye Vanspor As Başkanlığı yaptı.

Van Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Üyeliği, Hal Hakem Kurulu Üyeliği, Memur-Sen’e bağlı Bem-Bir-Sen Van Şubesi Kurucu Şube Başkanlığı görevlerinde bulundu.Masa Tenisi Federasyonu Disiplin Kurulu ve Rafting Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptı.

Eğitim, kültür ve yardımlaşma amaçlı çeşitli derneklerde kurucu üyelik, yöneticilik ve bu derneklerde gençlik çalışmaları da yaptı.

08.09.2014 tarihinde Van Gençlik ve Spor İl Müdürü olarak göreve atandı ve  yaklaşık  sekiz yıl bu görevi yürüttü.

06.05.2022 tarihi itibari ile Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü olarak görevlendirilmiştir.